Zasady udziału

Już po raz czwarty startujemy z ogólnoeuropejską kampanią MOVE Week! W całej Polsce w ramach Tygodnia Ruchu w dniach 23-29 maja odbywać się będą wydarzenia promujące zdrowie i aktywność fizyczną

W tym roku Moveweek zainauguruje również ogólnopolską, sportową kampanię pod hasłem “Polska Goni Europę”, która będzie trwała do 11 listopada. Organizuje ją firma i-Sport – nowy partner i współkoordynator projektu. Tydzień Ruchu będzie, zatem wstępem do zabawy, która potrwa wiele miesięcy i jest zaplanowana na 5 lat. Wszystko po to by okazji do ruszania się i aktywności było jak najwięcej przez cały rok.

Do wielkiej, aktywnej drużyny MOVE Week i Polska Goni Europę może dołączyć każdy! Wystarczy zarejestrować swoje wydarzenie na www.poland.moveweek.eu i zachęcać sąsiadów, znajomych oraz rodzinę do ruszenia się sprzed telewizora.

UWAGA! Pierwsza konkursowa rejestracja trwa do końca dnia 09.05 (poniedziałek). Nie zwlekaj, aktywność nie lubi czekać.

Rejestrującym, czyli Agentem Ruchu może stać się każdy, któremu leży na sercu troska o zdrowie. Oddolna, lokalna organizacja sportowa, klub, szkoła, uniwersytet, wolontariusze, firma, gmina/miasto lub osoba, która zorganizuje wydarzenie sportowe lub promujące aktywność fizyczną w ramach Tygodnia Ruchu.

Głównym założeniem wydarzeń, które zorganizują Agenci Ruchu jest ciekawy pomysł, angażujący lokalną społeczność i oferujący różne formy aktywności, szczególnie grupom na co dzień nie mających zbyt wielu okazji do ćwiczeń.

W tym roku chcielibyśmy zachęcić Was do znalezienia swojego sportowego DLA. Głównym mottem kampanii Polska Goni Europę i jednocześnie głównym motywem konkursu fotograficznego i jest hasło „DLA” – DLAczego uprawiasz sport? DLAsiebie, DLAniej, DLAzdrowia, DLAemocji, DLAojczyzny, DLAprzyjaciół , wszyscy mamy 1 cel – zwiększyć aktywność fizyczną Polaków, ale indywidualna lub lokalna motywacja może być inna. Drogi Agencie Ruchu, Pokaż nam swoje DLA, pokaż nam DLA swojej inicjatywy. Opiszcie i pokażcie nam Wasze DLA. Pamiętajcie nie ma złych DLA, najważniejsze żeby było szczere i Wasze i żeby dawało Wam energie i siłę do działania.

Jak zostać Agentem Ruchu?
- zaplanuj wydarzenie promujące aktywność fizyczną w ramach Tygodnia Ruchu
- zarejestruj swoje wydarzenie najpierw na www.poland.moveweek.eu
- wygraj materiały promocyjne dla swojej inicjatywy
- zorganizuj i promuj swoje wydarzenie
- przygotuj materiał podsumowujący Twoje wydarzenie
- zawalcz o nagrody dla siebie i swoich uczestników

Pięćdziesiąt najlepszych, najbardziej innowacyjnych pomysłów, angażujących do ruchu Polaków otrzyma wsparcie w postaci materiałów promocyjnych – koszulek, naklejek, ulotek, oraz banerów Wszystkie te materiały pomogą Agentom Ruchu w planowaniu wsparcia, promocji i organizacji ich wydarzeń. Dodatkowo od 12 maja czyli od dnia oficjalnej zapowiedzi obydwu kampanii do dyspozycji Agentów zostanie przekazane proste narzędzie internetowe znajdujące się na stronie kampanii www.polskagonieurope.pl (dostępna od 12.05) , które umożliwi Agentom:

  • Dodatkową promocję ich inicjatywy
  • Łatwe i szybkie zapraszanie uczestników do swojej inicjatywy
  • Stały kontakt ze swoją grupą i możliwość utrzymywania z nimi relacji i stałe motywowanie do aktywności fizycznej
  • Dostęp dla wszystkich uczestników do materiałów foto i video wzajemne dzielnie się nimi

Więcej informacji przekażemy Wam wkrótce. Od 12 maja będziecie mogli tworzyć swoje lokalne grupy, a Wasza inicjatywa będzie częścią ogólnopolskiej Kampanii Polska Goni Świat.

Spośród pięćdziesięciu wybranych inicjatyw, wybierzemy te które według nas były najciekawsze, ale także te które zgromadziły najwięcej uczestników. Wybrane inicjatywy otrzymają nagrody w postaci pakietów i-Sport, które zapewnią opiekę sportową w jednej z 5 dyscyplin – pływanie, bieganie, rower, triathlon, fitness. Co więcej te inicjatywy które już na etapie rejestracji okażą się najciekawsze będą promowane przez lokalne Radio Złote Przeboje, dzięki czemu Wasz wpływ na promocję aktywności fizycznej w Waszej okolicy będzie jeszcze większy.

Ponadto, dla trzech Agentów Ruchu, którzy zorganizują najciekawsze wydarzenia sportowe w Polsce przygotowaliśmy specjalne nagrody, o których wkrótce napiszemy na naszym fb.

Zwycięskich Agentów Ruchu wyłoni specjalna komisja na podstawie materiałów filmowych, zdjęć i opisów po wydarzeniu. Pamiętajcie, że w tym roku chcemy poznać Wasze DLA. Podsumowanie działań w ramach Tygodnia Ruchu będziemy zbierać do 06 czerwca. Więcej szczegółów związanych z procesem przesyłania będziemy przekazywać na bieżąco.

Jeżeli, z jakichkolwiek przyczyn nie uda się Tobie zarejestrować na czas, bądź też nie uda Ci się tym razem zakwalifikować do grupy 50 Agentów Ruchu, to i tak będziemy promowali Ciebie i Twoje wydarzenie zarówno na stronie www.poland.moveweek.eu jak również na stronie internetowej i mediach społecznościowych Kampanii Polska Goni Europę.

Na bieżąco będziemy Was informowali o kolejnych szczegółach tegorocznej Kampanii.

Do dzieła!